Ad
| Brand | Blue Star |
| Material | null |
| Control Type | null |
| Suitable For | Room |
| Portable | Yes |
| Height | 65 cm |
| Width | 37 cm |
| Depth | 19 cm |
| Weight | 5.7 kg |
| Coverage Area | 300 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 3.6 cum_hr |
| Automatic Shut Off | No |
| Timer | No |
| Silent Mode | No |
| Other Convenience Features | null |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 43 w |
| Other Power Features | null |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad