Ad
| Brand | Blue Star |
| Material | ABS |
| Control Type | null |
| Suitable For | Room |
| Portable | Yes |
| Height | 59.1 cm |
| Width | 5.8 cm |
| Depth | 17.2 cm |
| Weight | 5.8 kg |
| Coverage Area | 300 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 444 cum_hr |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Timer | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Other Convenience Features | null |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 43 w |
| Other Power Features | Other Power Features - 43 |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad