Ad
| Brand | Blue Star |
| Material | ABS |
| Control Type | Touch Panel |
| Suitable For | Office, Room |
| Portable | Yes |
| Height | 416 cm |
| Width | 210 cm |
| Depth | 110 cm |
| Weight | 2.7 kg |
| Coverage Area | 110 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 70 cum_hr |
| Automatic Shut Off | No |
| Timer | No |
| Silent Mode | No |
| Other Convenience Features | SensAir Technology |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 8 w |
| Other Power Features | Featuring advanced electrostatic dust filer, that requires no replacement anytime in future, saving you cost and energy. |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad