Ad
| Brand | Dyson |
| Material | ABS Plastic |
| Control Type | Remote, Dyson App |
| Suitable For | Room, Office, House |
| Portable | Yes |
| Height | 77 cm |
| Width | 21 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 8.56 kg |
| Coverage Area | 600 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 1044 cum_hr |
| Automatic Shut Off | No |
| Timer | No |
| Silent Mode | Yes |
| Other Convenience Features | null |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 40 w |
| Other Power Features | null |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | Malaysia |
Ad
Ad