Ad
| Brand | Honeywell |
| Material | Polycarbonate Body |
| Control Type | Touch Panel |
| Suitable For | HiSiv (Patented), HEPA and Dust Sensor |
| Portable | Yes |
| Height | 67 cm |
| Width | 31 cm |
| Depth | 50 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Coverage Area | 52 sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 300 cum_hr |
| Automatic Shut Off | No |
| Timer | No |
| Silent Mode | Yes |
| Other Convenience Features | Auto Mode, Sleep Mode |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 52 w |
| Other Power Features | 7 W (At Lowest Fan Speed), 52 W (At Max Fan Speed) |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | India |
Ad
Ad