Ad
| Brand | Philips |
| Material | Plastic |
| Control Type | Remote, Mobile App |
| Suitable For | Room |
| Portable | Yes |
| Height | 28.5 cm |
| Width | 52 cm |
| Depth | 28.5 cm |
| Weight | 6.2 kg |
| Coverage Area | null sqft |
| Ionizer | No |
| Air Flow Level | 520 cum_hr |
| Automatic Shut Off | No |
| Timer | No |
| Silent Mode | No |
| Other Convenience Features | null |
| Child Lock | Yes |
| Power Consumption | 36 w |
| Other Power Features | null |
| Warranty | 2 year |
| Country Of Origin | null |
Ad
Ad