Ad
| Brand | Philips |
| Material | Plastic |
| Control Type | Button |
| Suitable For | Car |
| Portable | Yes |
| Height | 20 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 8.6 kg |
| Coverage Area | 500 sqft |
| Ionizer | Yes |
| Air Flow Level | 400 cum_hr |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Timer | Yes |
| Silent Mode | No |
| Other Convenience Features | Philips 3000 Series Air Purifier with Healthier Air, always! AeraSense technology gives you reassurance by measuring and displaying real-time indoor air quality. |
| Child Lock | No |
| Power Consumption | 230 w |
| Other Power Features | VitaShield Intelligent Purification System (IPS) naturally removes 99.97% allergens & ultra-fine particles as small as 0.02 microns (100 TIMES SMALLER THAN PM2.5). |
| Warranty | 0 year |
| Country Of Origin | india |
Ad
Ad