Ad





| Model No | KAN92LB35I |
| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | Bosch KAN92LB35I 655 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Brand | Bosch |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 655 litres |
| Air Flow Type | MultiAirflow System |
| Shelf Bottle | 4 |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | Led |
| Sensors | Intelligent Sensors |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Shelf Material | 2 |
| Drawers | 2 |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 912 mm |
| Depth | 732 mm |
| Height | 1756 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Bosch KAN92LB35I 655 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RF60J9090SL 680 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-M247UGLN 679 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() LG GC-M247CLBV 687 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RF50K5910B1 594 Ltr French Door Refrigerator | ![]() Samsung RS62K6007FG 674 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | 4 | 4 | NA | 4 | 4 |
| Capacity | 655 Ltr | 680 Ltr | 679 Ltr | 687 Ltr | 594 Ltr | 674 Ltr |
| Energy Rating | NA | NA | NA | NA | NA | 5 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 9 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad