Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Bosch KDN30VN30I 288 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Bosch |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 288 litres |
| Model No | KDN30VN30I |
| Air Flow Type | Multi Airflow |
| Water Dispenser | No |
| Color | Silver |
| Sensors | R-600a |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Icemaker Type | Ice Twister |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 62.8 cm |
| Depth | 60.5 cm |
| Height | 167.9 cm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Bosch KDN30VN30I 288 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | NA | 2 | NA | 3 | 3 |
| Capacity | 288 Ltr | 300 Ltr | 215 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | 4 | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad