Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Bosch KDN42VL30I 330 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Bosch |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 330 litres |
| Model No | KDN42VL30I |
| Air Flow Type | Multi AirFlow System |
| Water Dispenser | No |
| Color | Steel |
| Interior Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Icemaker Type | Twisted Ice Box |
| Drawers | 1 |
| No. of Shelves | 4 |
| Deodorizer | No |
| Width | 652 mm |
| Depth | 647.4 mm |
| Height | 1681 mm |
| Package Contents | Fridge, User Manual & Warranty Card |
![]() Bosch KDN42VL30I 330 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 283D Protton Roy 260 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Triple Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | NA | NA | NA | 3 | 3 |
| Capacity | 330 Ltr | 300 Ltr | 260 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | NA | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 1 Year | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad