Ad





| Model No | KDN43VU30I |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Bosch KDN43VU30I 347 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Bosch |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 347 litres |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Color | Blue |
| Sensors | R-600a |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Glass |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 3 |
| Deodorizer | Yes |
| Width | 648 mm |
| Depth | 652 mm |
| Height | 1754 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Bosch KDN43VU30I 347 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Unknown | Inverter Linear Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 3 | NA | NA | 3 | 2 |
| Capacity | 347 Ltr | 292 Ltr | 300 Ltr | 240 Ltr | 244 Ltr | 360 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 4 | NA | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad
Ad