Ad





| Refrigerator Type | Single Door |
| Title | LG GL-B181RSOV 185 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | LG |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 185 Litres |
| Energy Rating | 2 |
| Model No | GL-B181RSOV |
| Water Dispenser | No |
| Color | Maroon |
| Ice Dispenser | No |
| Stabilizer Free Operation | Yes |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| Egg Tray | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| No. Of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 53.8 cm |
| Depth | 59 cm |
| Height | 114.7 cm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor Warranty | 10 Years |
Ad
![]() LG GL-B181RSOV 185 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Aisen AR-D1052SG 100 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() MarQ 100BD1MQG 90 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() MarQ 170BD2MQB1 170 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() MarQ 93HSDMQ 93 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() MarQ MDCR195PG 195 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | 1 | 1 | 1, Smart Inverter Compressor | 1, Smart Inverter Compressor | 1 | 1 |
| No Of Shelves | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 |
| No Of Shelves Freezer | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Colors | Maroon | Grey | Shiny Steel | Solid Blue | Silver | Wine Red |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 5 Years | 10 Years |
| warranty | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
Ad
Ad

Ad