Ad

| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | LG GL-C322KDSY 308 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | LG |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 308 Litres |
| Cooling Technology | Frost Free |
| Energy Rating | 3 |
| Model No | GL-C322KDSY |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Color | Dazzle Steel |
| Handle | Yes |
| Ice Dispenser | No |
| No. of Compressors | 1 |
| Interiors | Yes |
| Interiors lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| Egg Tray | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| No. Of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 585 mm |
| Depth | 703 mm |
| Height | 1675 mm |
| Anti-Bacteria Filter | Yes |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor Warranty | 10 Years |
Ad
![]() LG GL-C322KDSY 308 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool NET32733IAQGNCPE 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator | Panasonic NR-BG343VDA3 336 Ltr Double Door Refrigerator | Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | Whirlpool FP 263D PROTTON ROY 240 Ltr Triple Door Refrigerator | Whirlpool NEO 305GD PRM 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | 1 | IntelliSense Inverter Compressor | 1 | NA | IntelliSense Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| No Of Shelves Freezer | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Colors | Dazzle Steel | Black | Wave Glass | NA | Inox Steel | Crystal Black |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1 Year | 1 Year | 1 Year | NA | 1 Year | 1 Year |
Ad
Ad

Ad