Ad



| Refrigerator Type | Single Door |
| Model No | GL-D221ASPY |
| Title | LG GL-D221ASPY 215 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | LG |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 215 Litres |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Energy Rating | 5 |
| Air Circulation | Yes |
| Water Dispenser | No |
| Door Lock | Yes |
| Color | Scarlet Plumeria |
| Handle | Yes |
| Handle Design | Ariana |
| Ice Dispenser | No |
| Freezer Shelf | Toughened Glass Shelves |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| Ice Tray | Movable Twist |
| No. Of Shelves | 3 |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Glass |
| Egg Tray | Yes |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| Chiller Tray | Yes |
| Power Supply | 220 |
| Moist Balance Crisper | Yes |
| Humidity Controller | Yes |
Ad
| Width | 591 mm |
| Depth | 638 mm |
| Height | 1338 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
| Warranty | 1 Year |
| Compressor Warranty | 10 Years |
![]() LG GL-D221ASPY 215 Ltr Single Door Refrigerator | Samsung RR21T2G2YDX 198 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Blue Star Chf100 100 Ltr Deep Freezer Refrigerator | Whirlpool WDE 205 CLS PLUS 4S 190 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T1Z2YU2 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T172YS8 192 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | 1 | Digital Inverter Compressor | 1 | 1 | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| No Of Shelves Freezer | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Colors | Scarlet Plumeria | Luxe Brown | White | Wine Azalea | Star Flower Blue | Elegant Inox |
| Compressor Warranty | 10 Years | 20 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 20 Years |
| warranty | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
Ad
Ad

Ad