Ad





| Model No | GN-C702SGGU |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | LG GN-C702SGGU 547 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | LG |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 547 litres |
| Air Flow Type | Multi AirFlow System |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | No |
| Exterior Display | Digital LED Display |
| Exterior Finish | Curve Glass |
| Color | Black |
| Sensors | Digital Sensors |
| Icemaker Type | Touch Twist (Moving Tray) |
| Shelf Material | 1 |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | 4 |
| Width | 780 mm |
| Depth | 730 mm |
| Height | 1800 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() LG GN-C702SGGU 547 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5011B4 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RT65K7058BS 670 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF 515 500 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF CNV 515 500 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RS72R5001M9 700 Ltr Side-by-Side Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | 4 | 4 | 3 | 4 | 5 |
| Capacity | 547 Ltr | 700 Ltr | 670 Ltr | 500 Ltr | 500 Ltr | 700 Ltr |
| Energy Rating | 5 | NA | 3 | 3 | 3 | NA |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 20 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad