Ad





| Cooling Technology | Surround Cooling Airflow |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Panasonic NR-BG343VDA3 336 Ltr Double Door Refrigerator |
| Model No | NR-BG343VDA3 |
| Brand | Panasonic |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 336 litres |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Interior Lamp | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Sensors | ECONAVI Sensor |
| Icemaker Type | Double Twist Ice Tray |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| Express Freezing | Yes |
| Vegetable Basket | 35 litres |
| No. of Shelves | 3 |
| Shelves | 4 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Power Supply | 230 v |
| Deodorizer | Yes |
| Height | 1747 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 681 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Panasonic NR-BG343VDA3 336 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 4 | NA | 2 | 3 | 3 |
| Capacity | 336 Ltr | 440 Ltr | 300 Ltr | 360 Ltr | 244 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | NA | 4 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year |
Ad
Ad





Ad