Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Samsung RT30CB732C7 256 L BESPOKE Double Door Refrigerator |
| Model No | RT30CB732C7 |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 256 litres |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Color | Cotta Steel Beige and Cotta Steel Charcoal |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | Yes |
| Shelf Material | Cool Pack |
| Interior Lamp | LED |
| Exterior Display | External |
| Door Lock | Yes |
| Sensors | R-600a |
| Shelf Material | Cool Pack |
| Icemaker Type | Twist Ice Maker |
| Freezer Lamp | LED |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | 2 |
| No. of Shelves | 3 |
| Shelves | 5 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Sliding Basket | Easy Slide Shelf |
| Height | 1630 mm |
| Width | 637 mm |
| Depth | 555 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments |
![]() Samsung RT30CB732C7 256 L BESPOKE Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 283D Protton Roy 260 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Triple Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | NA | 2 | NA | 3 |
| Capacity | 256 Ltr | 300 Ltr | 260 Ltr | 360 Ltr | 240 Ltr | 292 Ltr |
| Energy Rating | 3 | NA | NA | 4 | 4 | 4 |
| Compressor Warranty | 20 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad