Ad

| Model No | RF28N9780SG |
| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | Samsung RF28N9780SG 810 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 810 litres |
| Air Flow Type | Multi AirFlow System |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | Yes |
| Exterior Display | Full HD LCD Display |
| Color | Black |
| No. of Compressors | 1 |
| Sensors | R600a |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Bottom |
| Icemaker Type | Automatic Ice Cube Maker |
| Shelf Material | 2 |
| Shelves | Tempered Glass |
| No. of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 6 |
| Width | 908 mm |
| Depth | 871 mm |
| Height | 1825 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Samsung RF28N9780SG 810 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Haier RS7HCG8543B1HL 615 L Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator | |
|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 4 |
| Capacity | 810 Ltr | 615 Ltr |
| Energy Rating | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 20 Years |
| warranty | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad