Ad





| Refrigerator Type | Single Door |
| Model No | 215 |
| Title | Whirlpool 215 Impro Roy 3S 200 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Whirlpool |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 200 litres |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Led |
| Shelf Bottle | 2 |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Color | Purple Mulia |
| Sensors | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Shelves | Transparent |
| Power Supply | 130 v |
| Width | 531 mm |
| Depth | 655 mm |
| Height | 1448 mm |
![]() Whirlpool 215 Impro Roy 3S 200 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR22T382XR8 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR20T1Z2YU2 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR24T285YCR 230 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR21T2G2YDX 198 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28M3022S8 253 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | NA |
| Capacity | 200 Ltr | 215 Ltr | 192 Ltr | 230 Ltr | 198 Ltr | 253 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 20 Years | 20 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad