Ad





| Refrigerator Type | Single Door |
| Model No | 215 |
| Title | Whirlpool 215 VITAMAGIC PRO PRM 200 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Whirlpool |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 200 litres |
| Air Flow Type | Multi AirFlow System |
| No. of Compressors | 1 |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Material | Plastic |
| Exterior Finish | Glossy Finish |
| Door Lock | Yes |
| Color | Wine Electra |
| Sensors | R600a |
| Shelf Material | Plastic |
| Freezer Location | Top |
| Icemaker Type | Tray Ice Maker |
| No. of Shelves | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Tempered Glass |
| Deodorizer | No |
| Width | 543 mm |
| Depth | 618 mm |
| Height | 1362 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Whirlpool 215 VITAMAGIC PRO PRM 200 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3483S8 253 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28M3022S8 253 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RR24T285YCR 230 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR21T2G2YDX 198 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3032SE 253 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Unknown | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 2 | NA | 3 | 2 | 3 |
| Capacity | 200 Ltr | 253 Ltr | 253 Ltr | 230 Ltr | 198 Ltr | 253 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Compressor Warranty | 5 Years | NA | 10 Years | 20 Years | 20 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | NA | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad