Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Model No | IFPRO BM INV CNV 370 |
| Title | Whirlpool (IFPRO BM INV CNV 370 ) 312 L 3 Star Double Door Refrigerator |
| Brand | Whirlpool |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 312 litres |
| Interior Lamp | Led |
| Water Dispenser | No |
| Shelf Bottle | 2 |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Exterior Display | Yes |
| Exterior Finish | Solid |
| Color | Steel onyx-Z |
| Sensors | Yes |
| Icemaker Type | Twist Ice Tray |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Freezer Lamp | Yes |
| Freezer Location | Top |
| No. of Shelves | 4 |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Shelves | Toughened Glass |
| Width | 717 mm |
| Depth | 632 mm |
| Height | 1801 mm |
| Package Contents | 1 |
![]() Whirlpool Whirlpool (IFPRO BM INV CNV 370 ) 312 L 3 Star Double Door Refrigerator | ![]() LG GL-T432APZY 437 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT37T4513S8 345 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT42M553ES8 415 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() LG GL-S292RDSY 260 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 4 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 |
| Capacity | 312 Ltr | 437 Ltr | 345 Ltr | 324 Ltr | 415 Ltr | 260 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 9 Years | 10 Years | 20 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad