share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Samsung QA55QN90AAKLXL 55 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2021 and Samsung QA55QN85FAULXL 55 Inch Neo QLED AI Smart TV . The price of Samsung QA55QN90AAKLXL 55 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2021 is 104990 and Samsung QA55QN85FAULXL 55 Inch Neo QLED AI Smart TV is 109990. Samsung QA55QN90AAKLXL 55 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2021 is available in 55 Inch size, Television type QLED and 100 Hz Television whereas Samsung QA55QN85FAULXL 55 Inch Neo QLED AI Smart TV is available in 55 Inch size, Television type NeoQLED and 144 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Samsung QA55QN90AAKLXL 55 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2021 and Samsung QA55QN85FAULXL 55 Inch Neo QLED AI Smart TV .
BrandSamsungSamsung
Price104990109990
Screen Size55 Inch55 Inch
Televisions TypeQLEDNeoQLED
Brand
Samsung
Samsung
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card
Television, Remote, Table Mount Stand, User Manual, Warranty Card
Model
Samsung QA55QN90AAKLXL 55 Inch Neo QLED 4K QN90A Smart AI TV 2021
QA55QN85FAULXL 55 Inch Neo QLED AI Smart TV
Warranty
2 years
3 years
Type
QLED
NeoQLED
Display
Size Diagonal
55 inch
55 inch