Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV Vs TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV and TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV . The price of Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV is 471000 and TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV is 139990. Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV is available in 65 Inch size, Television type QLED and NA Television whereas TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV is available in 75 Inch size, Television type QLED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV and TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV .
Samsung QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV Vs TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV Comparison Overview
Key HighlightsSamsungQA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TVTCL75C655 75 Inch QLED 4K TV
BrandSamsungTCL
Price471000139990
Screen Size65 Inch75 Inch
Televisions TypeQLEDQLED
Brand
Samsung
TCL
Model
QA65Q8CAMK 65 inch QLED 4K TV
TCL 75C655 75 Inch QLED 4K TV
Type
QLED
QLED
Size Diagonal
65 inch
75 inch