TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV Vs LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV and LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV . The price of TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV is 27900 and LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV is 16990. TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV is available in 43 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television whereas LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV is available in 32 Inch size, Television type LED and 50 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV and LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV .
TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV Vs LG 32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV Comparison Overview
Key HighlightsTCLL43S6500FS 43 inch LED Full HD TVLG32LM560BPTC 32 inch LED HD-Ready TV
BrandTCLLG
Price2790016990
Screen Size43 Inch32 Inch
Televisions TypeLEDLED
Brand
TCL
LG
Box Contents
Model
L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV
32
Type
LED
LED
Size Diagonal
43 inch
32 inch