TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV Vs Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV and Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV . The price of TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV is 27900 and Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV is 15499. TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV is available in 43 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television whereas Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV is available in 32 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV and Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV .
TCL L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV Vs Panasonic VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV Comparison Overview
Key HighlightsTCLL43S6500FS 43 inch LED Full HD TVPanasonicVIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV
BrandTCLPanasonic
Price2790015499
Screen Size43 Inch32 Inch
Televisions TypeLEDLED
Brand
TCL
Panasonic
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Power Cord, User Manual & Warranty card
Model
L43S6500FS 43 inch LED Full HD TV
VIERA TH-32F250DX 32 inch LED HD-Ready TV
Type
LED
LED
Size Diagonal
43 inch
32 inch