Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV Vs TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV and TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV . The price of Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV is 170530 and TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV is 72990. Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV is available in 65 Inch size, Television type Mini LED and 120 Hz Television whereas TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV is available in 65 Inch size, Television type QLED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV and TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV .
Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV Vs TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV Comparison Overview
Key HighlightsPanasonicTH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TVTCL65C61B 65 Inch QLED 4K TV
BrandPanasonicTCL
Price17053072990
Screen Size65 Inch65 Inch
Televisions TypeMini LEDQLED
Brand
Panasonic
TCL
Model
Panasonic TH-65PX950DX 65 inch Ultra HD Smart Mini LED Google TV
TCL 65C61B 65 Inch QLED 4K TV
Yes
Operating System
Google TV
Type
Mini LED
QLED
Display
Other Display Features
4
Refresh Rate
120
60 hz
Size Diagonal
65 inch
65 inch