| Model | Panasonic TH-43LX750DX 109 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Android TV |
| Box Contents | 1 |
| Warranty | 1 |
| Slim TV | Yes |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | LED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | LED |
| Size Diagonal | 43 inch |
| Local Dimming | Yes,UHD |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Dimensions | 965 |
| Stand Colour | Black |
| Colour | Black |
| Weight With Stand | 11.2 kg |
| Upscaling | AI 4K |
| Video Formats Supported | DAT, MPG, MPEG, VOB, AVI, DIVX |
| Output Speaker | 20 w |
| Sound Type | DTS Codec, Dolby Digital Plus |
| Total Speaker Output | 20 w |
| Smart TV | Yes |
| Voice Recognition | No |
| HDMI Ports | 3 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Audio, Video, Image |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | 1 |
| RCA Output Ports | 1 |
| RF Input Ports | 1 |
| VGA Input Ports | 1 |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Magic Remote |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 |
| Power Saving Mode | Under 0.5 W |
 TH-43LX750DX 109 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart Android TV |  OLED77G56LA LG OLED evo AI 195cm (77) TV (G5), a11 Gen2 AI Processor 4K, VRR 165Hz Refresh Rate, Dolby Vision & Atmos |  OLED65C6XLA 164 cm (65) LG OLED evo AI C6 4K Smart TVOLED65C6XLA with α11 AI Processor Gen3, with Dolby Vision & Atmos 2026 |  K-43S25M2 BRAVIA 2 II | S25M2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD |  K-43S22BM2 BRAVIA 2 II | S22BM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD |  K-43S22GM2 BRAVIA 2 II | S22M2/S22GM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | NA | 165 Hz | 120 Hz | NA | 50 Hz | 60 Hz |