Haier HTW85-186S 8.5 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG P7015SRAY 7.0 Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine
Godrej WF EON 6010 PAEC 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
Bosch WAK20164IN 7 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
IFB TL- RCG 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
V/S
LG T70SKSF1Z 7 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine
Samsung WW60R20EKMW 6 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
V/S
LG FHM1065ZDL 6.5 Kg Fully Automatic Front Load Washing Machine
Ad





| Capacity | 9 kg |
| Control | Semi Automatic |
| Color | Midnight Grey |
| Type | Top Load Semi Automatic |
| Model No | 30312 |
| Brand | Whirlpool |
| Transparent Window | Yes |
| Display | No |
| Type of Control | Knob |
| Tempered Glass Window | Yes |
| Hot/Cold Water Inlet | Cold Water Inlet |
| Motor Type | HydroMax Motor |
| Motor Overheating Protection | Yes |
| Auto Balance System | No |
| Pre Wash | Yes |
| Cotton | Yes |
| Sports Wear | No |
| Clean Tub | Yes |
| Jean | Yes |
| List of Programs | 3 |
| Wool | No |
| Delicate | Yes |
| Super Clean | Yes |
| Start / Stop / Pause | Yes |
| Stop&Add | Yes |
| Wash | Yes |
| Intensive Wash | Yes |
| Rinse | Yes |
| Soak | Yes |
| Shower Rinse | Yes |
| Daily Wash | Yes |
| Eco Wash | No |
| Anti-Foam Control | Yes |
| Anti Vibration Rubber | Yes |
| Child Lock | No |
| Buzzer | Yes |
| Auto Dose | No |
| Inner Tub | Plastic Tub |
| Drum Material | Plastic |
| Blocked Filter Indicator | Yes |
| End of cycle indicator | Yes |
| Full Tank Indicator | No |
| Voltage | 230 v |
| Frequency | 50 hz |
| Spin | Yes |
| Spin Speed | 1400 rpm |
| Spin Shower | Yes |
| Spin Window | Yes |
| Max Spin Speed | 1400 rpm |
| Package Contents | 1 |
| Warranty | 2 |
| Motor Warranty | 10 |
| Not Covered in Warranty | Physical damage, improper installation, or misuse of the appliance. |
![]() 30312 9 Kg Semi Automatic Washing Machine | ![]() WT EON 650 AD 5.0 ROGR 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() TL- RCG 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() WT EON 700 AD 5.0 ROGR 7 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() WT EON 600 AD 5.0 ROGR 6 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | ![]() TL-RDS Aqua 6.5 Kg Fully Automatic Top Load Washing Machine | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Machine Type | Top Load | Top Load | Top Load | Top Load | Top Load | Top Load |
| Control | Semi Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic | Fully Automatic |
| Warranty | 2 years | 2 years | 2 years | 2 years | 2 years | 2 years |
Ad


Ad





Ad
Ad