Ad
Key Specs
Capacity
1 Ton
Type
Portable
Ad
| Inverter Technology | No |
| AC Type | Portable |
| Capacity | 1 ton |
| Power Input | 1375 |
| Cooling Capacity | 3650 |
| Product Title | Midea MPA12PDR49C0 1 Ton Portable AC Title |
| Brand | Midea |
| Power Requirements | AC 230 V |
| Refrigerant Type | Eco-friendly R410A |
| Color | White |
| Indoor Noise Level | Low: 51.5 dB, High: 53 dB |
| Dehumidification |
| Timer | On-Timer: Off-Timer: |
| Auto Restart | Yes |
| Dry Mode | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Cool Mode | Yes |
| Auto Air Swing | Present |
| Main Unit Condenser Coil | Copper |
![]() MPA12PDR49C0 1 Ton Portable AC | |
|---|---|
| Capacity | 1 Ton |
| Air Conditioner Type | Portable |
| Energy Rating | NA |
Ad






Ad
Ad
Ad