Ad
Key Specs
Capacity
1.5 Ton
Energy Rating
3 Star
Type
Split
Ad





| AC Type | Split |
| Capacity | 1.5 ton |
| Inverter Technology | Yes |
| Star Rating | 3 |
| Power Input | 1070 |
| Cooling Capacity | 5400 |
| ISEER Rating | 3.75 |
| Product Title | Midea SANTIS PRO 3i MAI18SP3N8F0 1.5 Ton Inverter Split AC Title |
| Brand | Midea |
| Power Requirements | AC 230 V/50 Hz |
| Refrigerant Type | R 410A |
| Color | White |
| Control Console | Remote |
| Indoor Noise Level | Low: 33 dB, Medium: 35 dB, High: 40 dB |
| Dehumidification |
| Timer | On-Timer: Off-Timer: |
| Auto Restart | Yes |
| Sleep Mode | No |
| Turbo Mode | Yes |
| Auto Air Swing | Present |
| Anti-Bacterial Filter | No |
| Main Unit Condenser Coil | Copper |
| Outdoor Unit Condenser Coil | Copper |
| Remote | Yes |
| Product Warranty | 1 |
![]() SANTIS PRO 3i MAI18SP3N8F0 1.5 Ton Inverter Split AC | ![]() LS-Q18HNYA 1.5 Ton 4 Star Inverter Split AC | ![]() 183 EZA 1.5 Ton 3 Star Split AC | ![]() 185V SZS 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC | ![]() 185V JZJT 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC | ![]() GIC 15STC3-WTA 1.25 Ton 3 Star Inverter Split AC | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capacity | 1.5 Ton | 1.5 Ton | 1.5 Ton | 1.5 Ton | 1.5 Ton | 1.25 Ton |
| Air Conditioner Type | Split | Split | Split | Split | Split | Split |
| Energy Rating | 3 Star | 4 Star | 3 Star | 5 Star | 5 Star | 3 Star |
Ad






Ad
Ad
Ad