Ad





| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | MarQ 560GHSBMQ 566 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Brand | MarQ |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 566 litres |
| Model No | 560 |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | Yes |
| Exterior Finish | Glass Door |
| Sensors | Eco-friendly |
| Express Freezing | Yes |
| Icemaker Type | Movable Twist |
| Shelf Material | 5 |
| Shelves | Toughened Glass |
| No. of Shelves | 5 |
| No. of Doors | 7 |
| Width | 910 mm |
| Depth | 643 mm |
| Height | 1786 mm |
| Package Contents | Fridge, User Manual & Warranty Card |
![]() Marq 560GHSBMQ 566 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool If 455 Elite 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT42M553ES8 415 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 5 | 3 | 3 | 4 | 2 | 4 |
| Capacity | 566 Ltr | 324 Ltr | 440 Ltr | 440 Ltr | 360 Ltr | 415 Ltr |
| Energy Rating | NA | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 |
| Compressor Warranty | 5 Years | 10 Years | 5 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad