Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Mitashi MiRFBMF2S345v20 345 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Mitashi |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 345 litres |
| Model No | MiRFBMF2S345v20 |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Color | Silver |
| Interior Lamp | Yes |
| Sensors | R600a |
| Vegetable Basket | Yes |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 600 mm |
| Depth | 685 mm |
| Height | 1850 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Mitashi MiRFBMF2S345v20 345 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 215 Impro Roy 3S 200 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RT28T3523S8 244 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RR21T2G2YDX 198 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Unknown | Digital Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | NA |
| Capacity | 345 Ltr | 215 Ltr | 200 Ltr | 244 Ltr | 198 Ltr | 240 Ltr |
| Energy Rating | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Compressor Warranty | 5 Years | 10 Years | 10 Years | NA | 20 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | NA | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad