Ad





| Refrigerator Type | Side-by-Side |
| Title | Mitashi MiRFSBS1S510v20 510 Ltr Side-by-Side Refrigerator |
| Brand | Mitashi |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 510 litres |
| Cooling Technology | Frost Free |
| Model No | MiRFSBS1S510v20 |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Shelf Bottle | Yes |
| Exterior Finish | Solid |
| Color | Silver |
| Interior Lamp | Led |
| Sensors | R600a |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Yes |
| No. of Doors | 2 |
| Width | 83 cm |
| Depth | 66 cm |
| Height | 181 cm |
![]() Mitashi MiRFSBS1S510v20 510 Ltr Side-by-Side Refrigerator | ![]() Samsung RT42M553ES8 415 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | NA | 4 | 3 | 3 | 2 | 4 |
| Capacity | 510 Ltr | 415 Ltr | 324 Ltr | 292 Ltr | 360 Ltr | 440 Ltr |
| Energy Rating | NA | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 5 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad