Ad


| Model No | MSD050RF100 |
| Refrigerator Type | Mini Fridge |
| Title | Mitashi MSD050RF100 46 Ltr Mini Fridge Refrigerator |
| Brand | Mitashi |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 46 litres |
| Air Flow Type | Multi Flow |
| Water Dispenser | No |
| Exterior Finish | High Gloss Finish |
| Door Lock | Yes |
| Color | Silver |
| Sensors | R600a |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Shelves | 1 |
| Power Supply | 220 |
| Deodorizer | No |
| Width | 474 mm |
| Depth | 446 mm |
| Height | 493 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Mitashi MSD050RF100 46 Ltr Mini Fridge Refrigerator | ![]() Godrej RD Champ 114 WRF 1.2 99 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Samsung RR19H10C3SE 192 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 1 | 2 | 2 |
| Capacity | 46 Ltr | 99 Ltr | 192 Ltr |
| Energy Rating | 2 | 1 | 1 |
| Compressor Warranty | 5 Years | 5 Years | 5 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad