Ad


| Refrigerator Type | Single Door |
| Title | Samsung RR20R182ZUT 192 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 192 Litres |
| Energy Rating | 3 |
| Model No | RR20R182ZUT |
| Water Dispenser | No |
| Color | Pebble Blue |
| Ice Dispenser | No |
| Stabilizer Free Operation | Yes |
| Freezer Lamp | Led |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Toughened Glass |
| Egg Tray | Yes |
| Gasket Type | Removable |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
| No. Of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Width | 54.9 cm |
| Depth | 64.9 cm |
| Height | 130.2 cm |
![]() Samsung RR20R182ZUT 192 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Blue Star Chf100 100 Ltr Deep Freezer Refrigerator | Whirlpool WDE 205 CLS PLUS 4S 190 Ltr Single Door Refrigerator | Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() LG GL-D201ABGX 190 Ltr Single Door Refrigerator | Whirlpool 205 IM POWERCOOL PRM 4S 190 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | 1 | 1 | 1 | 1 | 1, Smart Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| No Of Shelves Freezer | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Colors | Pebble Blue | White | Wine Azalea | Alpha Steel | Blue | Sapphire Imperia |
| Compressor Warranty | 10 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 5 Years |
| warranty | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
Ad
Ad
Ad