Ad





| Cooling Technology | Direct Cool |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Title | Samsung RR22M274YR2 212 Ltr Single Door Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Model No | RR22M274YR2 |
| Defrosting Technology | Direct Cool |
| Capacity | 212 litres |
| No. of Compressors | 1 |
| Shelf Bottle | Yes |
| Interior Lamp | Yes |
| Exterior Display | No |
| Exterior Finish | Metallic Floral Design |
| Door Lock | Yes |
| Color | Red |
| Sensors | Eco friendly |
| Icemaker Type | Twist and Serve |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | Yes |
| No. of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 1 |
| No. of Bottle Shelves | 2 |
| Power Supply | 110 v |
| Height | 1304 mm |
| Width | 532 mm |
| Depth | 594 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Samsung RR22M274YR2 212 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D PROTN ROY FIN 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 305 IMPRO PRM 280 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 230 IMPRO ROY 4S 215 Ltr Single Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 263D Protton Ro 240 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool 215 Impro Roy 3S 200 Ltr Single Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | NA | 2 | 2 | NA | 3 |
| Capacity | 212 Ltr | 240 Ltr | 280 Ltr | 215 Ltr | 240 Ltr | 200 Ltr |
| Energy Rating | 4 | NA | 3 | 4 | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad