Ad





| Cooling Technology | Twin Cooling Plus |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Samsung RT34M5515S8 321 Ltr Double Door Refrigerator |
| Brand | Samsung |
| Model No | RT34M5515S8 |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 324 litres |
| Air Flow Type | Multi-Flow |
| Color | Elegant Inox |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Led |
| Exterior Finish | High Gloss Finish |
| Exterior Display | Display Display |
| Sensors | Eco-friendly |
| Icemaker Type | Twist Ice Maker |
| Freezer Location | Top |
| Vegetable Basket | Yes |
| Shelves | 2 |
| No. of Shelves | 3 |
| No. of Doors | 1 |
| Deodorizer | Yes |
| Height | 1635 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 672 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Samsung RT34M5515S8 321 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 313D Royal Protton 300 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool FP 283D Protton Roy 260 Ltr Triple Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV CNV 305 ELT 292 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Triple Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Digital Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 3 | NA | NA | 3 | 2 | 4 |
| Capacity | 324 Ltr | 300 Ltr | 260 Ltr | 292 Ltr | 360 Ltr | 440 Ltr |
| Energy Rating | 2 | NA | NA | 4 | 4 | 3 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 10 Years | 5 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad





Ad