Ad





| Refrigerator Type | Double Door |
| Title | Toshiba GR-AG46IN 445 Ltr Double Door Refrigerator |
| Model No | GR-AG46IN |
| Brand | Toshiba |
| Defrosting Technology | Frost Free |
| Capacity | 445 litres |
| Cooling Technology | Dual Cooling |
| Air Flow Type | MUlti Air Flow |
| Water Dispenser | No |
| Interior Lamp | Led |
| Shelf Bottle | Yes |
| Exterior Finish | Glass Finish |
| Color | Black |
| Sensors | Eco friendly |
| Icemaker Type | Triple Twist Ice Tray |
| Freezer Location | Top |
| Express Freezing | Yes |
| Vegetable Basket | Large Vegetable Box |
| No. of Shelves | 2 |
| No. of Doors | 2 |
| No. of Bottle Shelves | 1 |
| Shelves | Yes |
| Sliding Basket | Yes |
| Drawers | Yes |
| Deodorizer | Yes |
| Height | 1770 mm |
| Width | 680 mm |
| Depth | 717 mm |
| Package Contents | Main Unit, User Manual, Warranty Card, Power Cord, Attachments. |
![]() Toshiba GR-AG46IN 445 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT34T4513S8 324 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool If 455 Elite 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF455 ELT 3S 440 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Whirlpool IF INV 375 ELT 360 Ltr Double Door Refrigerator | ![]() Samsung RT42M553ES8 415 Ltr Double Door Refrigerator | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Compressor | Smart Inverter Compressor | Inverter Compressor | Smart Inverter Compressor | Digital Inverter Compressor | Inverter Linear Compressor | Inverter Compressor |
| No Of Shelves | 2 | 3 | 3 | 4 | 2 | 4 |
| Capacity | 445 Ltr | 324 Ltr | 440 Ltr | 440 Ltr | 360 Ltr | 415 Ltr |
| Energy Rating | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 |
| Compressor Warranty | 10 Years | 10 Years | 5 Years | 5 Years | 10 Years | 10 Years |
| warranty | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year | 1Year |
Ad
Ad
Ad