Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024 Vs TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV Comparison
share-icon
Comparos.In brings you, comparison of Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024 and TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV . The price of Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024 is 32990 and TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV is 37990. Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024 is available in 43 Inch size, Television type LED and 60 Hz Television whereas TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV is available in 50 Inch size, Television type QLED and 60 Hz Television. Apart from prices, you can also find detailed comparisons of these Televisions based on touch control, curved tv, convenience features like screen type, smart tv feature and warranty. Comparisons between these Televisions have been carried out to help you make the correct buying decision between Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024 and TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV .
Key HighlightsSamsungQA43DUE76AKLXL 43 Inch 4K UHD Smart TV 2024TCL50C61B 50 Inch QLED 4K TV
BrandSamsungTCL
Price3299037990
Screen Size43 Inch50 Inch
Televisions TypeLEDQLED
Brand
Samsung
TCL
Box Contents
Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card
Model
Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch Crystal UHD DUE76 4K Smart TV 2024
TCL 50C61B 50 Inch QLED 4K TV
Warranty
2 years
2
Type
LED
QLED
Display
Size Diagonal
43 inch
50 inch