| Model | Samsung QA43DUE76AKLXL 43 Inch Crystal UHD DUE76 4K Smart TV 2024 |
| Warranty | 2 years |
| Slim TV | Yes |
| Curved TV | No |
| 3D TV | No |
| Type | LED |
| Size Diagonal | 43 inch |
| Other Display Features | HDR |
| Resolution | 840x2 pixels |
| Refresh Rate | 60 hz |
| Dimensions | N/A x N/A x N/A |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand |
| Video Formats Supported | MP4, MPEG |
| Smart TV | Yes |
| HDMI Ports | 3 |
| USB Ports | 1 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz | 120 Hz | NA | 50 Hz | 60 Hz | 120 Hz |