Ad





| Brand | Haier |
| Model | Haier C11 55 Inch OLED Google TV |
| Box Contents | User's Manual, Version RC model, Battery, Installation Guide (QSG) , Warranty Card ,Registration card, Stand Assemble instruction, Power Cord |
| Warranty | 3 |
| Slim TV | Yes |
| Operating System | Google TV |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | OLED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | MEMC 120Hz, Dolby Vision IQ,HDR10+ |
| Refresh Rate | 120 |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Local Dimming | No |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Design | Metel bezeless |
| Dimensions | 4x768 pixels |
| Stand Colour | Grey |
| Colour | Grey |
| Weight With Stand | 23.76 kg |
| Upscaling | Yes |
| Video Formats Supported | No |
| Sound Type | 3 |
| Audio Formats Supported | No |
| Total Speaker Output | 50 w |
| Other Smart Features | Google Assistant , Smart TV, Google TV 10K Plus Apps,Hands-free voice control |
| Smart TV | Yes |
| RAM | 3 gb |
| ROM | 32 gb |
| Bluetooth | Yes |
| Voice Recognition | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Yes |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | |
| RCA Output Ports | |
| RF Input Ports | |
| VGA Input Ports |
| Universal Control Present | Yes |
| Remote Type | Bluetooth Remote |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() 55C11 55 Inch OLED Google TV | ![]() 65QNED85BLA 164 cm (65) LG QNED evo AI 4K MiniLED TV | ![]() 139 cm (55) LG OLED evo AI 4K Smart TV OLED55C6PLA | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-75XR90 IN5 BRAVIA 9 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-55S30B BRAVIA 3 | S30B | 4K HDR Processor X1™ | 4K Ultra HD | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 100 Hz | 60 Hz |
| Screen Resolution | 3840x2160 Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | OLED | NA | NA | NA | NA | Smart LED |
| Size Diagonal | 65 Inch | 65 Inch | 55 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | Yes | Yes | NA | 2 | Yes |
Ad






Ad
Ad





Ad
Ad