Ad





| Brand | Haier |
| Model | Haier Mini LED H65M95EUX |
| Box Contents | User's Manual, Version RC model, Battery, Installation Guide (QSG), Warranty Card, Registration card, Stand Assemble instruction, Power Cord |
| Warranty | 2 years |
| Slim TV | Yes |
| Operating System | Google TV |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | QD-MINI LED |
| Internet Access | Yes |
| Other Display Features | MEMC 120Hz, Dolby Vision IQ,HDR10+ |
| Refresh Rate | 144 |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Local Dimming | No |
| Resolution | 3840x2160 pixels |
| Design | Metel bezeless |
| Dimensions | 1448x912 pixels |
| Stand Colour | Grey |
| Colour | Grey |
| Weight With Stand | 29 kg |
| Upscaling | Yes |
| Video Formats Supported | Yes |
| Sound Type | 3 |
| Audio Formats Supported | Yes |
| Total Speaker Output | 60 w |
| Other Smart Features | Google Assistant, Smart TV, Google TV 10K Plus Apps, Hands-free voice control |
| Smart TV | Yes |
| RAM | 3 gb |
| ROM | 32 gb |
| Bluetooth | Yes (Version 5.2) |
| Voice Recognition | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| NFC Ports | No |
| MHL Enabled | No |
| USB Supports | Yes |
| USB Ports | 2 |
| Component Output Ports | |
| RCA Output Ports | |
| RF Input Ports | |
| VGA Input Ports |
| Universal Control Present | Yes Solar Cell Remote |
| Remote Type | Bluetooth Remote |
| Touch Controls Present | No |
| Voltage Requirement | |
| Frequency Requirement | 50 |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() Mini LED H65M95EUX | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-75XR90 IN5 BRAVIA 9 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-55S30B BRAVIA 3 | S30B | 4K HDR Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-55XR55A BRAVIA 5 | XR55A | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | ![]() K-65XR50 BRAVIA 5 | XR50 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 144 Hz | 120 Hz | 100 Hz | 60 Hz | 120 Hz | 120 Hz |
| Screen Resolution | 3840x2160 Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | QD-MINI LED | NA | NA | Smart LED | Smart LED | NA |
| Size Diagonal | 65 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 55 Inch | 55 Inch | 65 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | NA | 2 | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad





Ad
Ad