Ad





| Brand | LG |
| Model | 32LB650BPLA |
| Box Contents | Television, Remote Control, Table Stand, User Manual, Warranty Card, Power Cable |
| Warranty | 1 years |
| Slim TV | Yes |
| 3D TV | No |
| Curved TV | No |
| Type | Smart LED |
| Operating System | webOS |
| Internet Access | Yes |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Size Diagonal | 32 inch |
| Resolution | Full HD (1,920 x 1,080) |
| Local Dimming | Frame Dimming |
| Other Display Features | HDR10 Pro, Full HD, AI Picture Pro, Game Mode |
| Design | LED |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Upscaling | Yes (AI Upscaling) |
| Output Speaker | 10 W |
| Sound Type | 2.0 |
| Audio Formats Supported | AAC, AC3 (Dolby Digital), EAC3, HEAAC, MP2, MP3, PCM, WMA |
| Total Speaker Output | 10 W |
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi Present | Yes |
| Processor | α5 AI Processor Gen9 |
| Bluetooth | Yes |
| Voice Recognition | Yes |
| HDMI Ports | 2 ports |
| NFC Ports | No |
| USB Supports | Yes |
| USB Ports | 1 ports |
| Universal Control Present | No |
| Touch Controls Present | Null |
| Voltage Requirement | 240 V |
| Frequency Requirement | 60 Hz |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() 32lb650bpla-8128-cm-32-lg-smart-tv-ai-32lb650bpla-fhd-with-a5-processor-gen9-and-hdr10-pro-2026 | ![]() K-43S25M2 BRAVIA 2 II | S25M2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-43S22BM2 BRAVIA 2 II | S22BM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-43S22GM2 BRAVIA 2 II | S22M2/S22GM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-55S25BM2 BRAVIA 2 II | S25BM2/S25EM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 50 Hz | NA | 50 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 120 Hz |
| Screen Resolution | Full HD (1,920 x 1,080) Pixels | NA | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels |
| Screen Type | Smart LED | Smart LED | NA | LED | NA | NA |
| Size Diagonal | 32 Inch | NA | 43 Inch | 43 Inch | 55 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | NA |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad
32lb650bpla 8128 Cm 32 Lg Smart Tv Ai 32lb650bpla Fhd With A5 Processor Gen9 And Hdr10 Pro 2026