Ad





| Model | QA50QN90BAKLXL 50 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2022 |
| Brand | Samsung |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card |
| Warranty | 2 years |
| Size Diagonal | 50 inch |
| Other Display Features | Quantum HDR 24x |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) pixels |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Dimensions | 1113.6 x 708.9 x 223.0 cm |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 18.6 kg |
| Video Formats Supported | MP4, MPEG |
| Upscaling | Yes |
| Total Speaker Output | 50 W |
| Smart TV | Yes |
| Wi-Fi Present | Yes |
| HDMI Ports | 4 ports |
| USB Ports | 2 ports |
| RF Input Ports | 1 ports |
| Power Consumption Standby | 0.50 W |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() QA50QN90BAKLXL 50 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2022 | ![]() OLED77G56LA LG OLED evo AI 195cm (77) TV (G5), a11 Gen2 AI Processor 4K, VRR 165Hz Refresh Rate, Dolby Vision & Atmos | ![]() OLED65C6XLA 164 cm (65) LG OLED evo AI C6 4K Smart TVOLED65C6XLA with α11 AI Processor Gen3, with Dolby Vision & Atmos 2026 | ![]() 65QNED85BLA 164 cm (65) LG QNED evo AI 4K MiniLED TV | ![]() K-55S25BM2 BRAVIA 2 II | S25BM2/S25EM2 | 4K Processor X1™ | 4K Ultra HD | ![]() 139 cm (55) LG OLED evo AI 4K Smart TV OLED55C6PLA | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 100 Hz | 165 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 60 Hz | 120 Hz |
| Screen Resolution | 4K (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | NA | NA | NA | NA | NA | NA |
| Size Diagonal | 50 Inch | 77 Inch | 65 Inch | 65 Inch | 55 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | NA | NA | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | NA | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad