Ad





| Brand | Samsung |
| Model | UA98DU9000UXXL 98 Inch 4K UHD Smart TV 2024 |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card |
| Warranty | 2 years |
| Size Diagonal | 98 inch |
| Other Display Features | HDR |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) pixels |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Dimensions | 2181.1 x 1298.2 x 402.3 cm |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 53.4 kg |
| Video Formats Supported | MP4, MPEG |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Smart TV | Yes |
| HDMI Ports | 3 ports |
| USB Ports | 2 ports |
| RF Input Ports | 1 |
| Power Consumption Standby | 0.5 W |
| Power Saving Mode | Yes |
![]() UA98DU9000UXXL 98 Inch 4K UHD Smart TV 2024 | ![]() OLED77G56LA LG OLED evo AI 195cm (77) TV (G5), a11 Gen2 AI Processor 4K, VRR 165Hz Refresh Rate, Dolby Vision & Atmos | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-75XR90 IN5 BRAVIA 9 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() OLED97G56LA LG OLED evo AI 245cm (97) TV (G5) | ![]() 115X955 Premium QD-Mini LED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz | 165 Hz | 120 Hz | 100 Hz | 165 Hz | 144 Hz |
| Screen Resolution | 4K (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 3840x2160 Pixels |
| Screen Type | NA | NA | NA | NA | NA | QD-MiniLED |
| Size Diagonal | 98 Inch | 77 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 97 Inch | 115 Inch |
| Hdmi Ports | 3 | NA | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | NA | Yes | NA | 2 | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad