Ad





| Brand | Samsung |
| Box Contents | Television, Remote Control, Batteries, Wall Mount, User Manual & Warranty Card |
| Model | Samsung QA65QN90CAKLXL 65 Inch Neo QLED 4K QN90C Smart AI TV 2023 |
| Warranty | 2 years |
| Slim TV | Yes |
| Curved TV | No |
| 3D TV | No |
| Type | NeoQLED |
| Size Diagonal | 65 inch |
| Other Display Features | HDR (High Dynamic Range), Neo Quantum HDR 8K Pro |
| Resolution | 840x2 pixels |
| Refresh Rate | 120 |
| Dimensions | 144 |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 27.5 kg |
| Video Formats Supported | MP4, MPEG |
| Smart TV | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| USB Ports | 2 |
![]() QA65QN90CAKLXL 65 Inch Neo QLED 4K Smart AI TV 2023 | ![]() 65QNED85BLA 164 cm (65) LG QNED evo AI 4K MiniLED TV | ![]() 139 cm (55) LG OLED evo AI 4K Smart TV OLED55C6PLA | ![]() K-55XR80M2 IN5 BRAVIA 8 II | XR80M2 | XR Processor | OLED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-75XR90 IN5 BRAVIA 9 | XR Processor | Mini LED | 4K Ultra HD | High Dynamic Range (HDR) | Smart TV | ![]() K-55S30B BRAVIA 3 | S30B | 4K HDR Processor X1™ | 4K Ultra HD | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 100 Hz | 60 Hz |
| Screen Resolution | 840x2 Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K (3,840 x 2,160) Pixels Pixels | 4K Ultra HD (3840 x 2160) Pixels |
| Screen Type | NeoQLED | NA | NA | NA | NA | Smart LED |
| Size Diagonal | 65 Inch | 65 Inch | 55 Inch | 55 Inch | 75 Inch | 55 Inch |
| Hdmi Ports | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Usb Supports | NA | Yes | Yes | NA | 2 | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad