Ad





| Brand | Samsung |
| Box Contents | Television, Remote Control(TM1240A), Batteries, Power Cord, VESA Wall Mount, User Manual & Warranty card |
| Model | UA32N4300AR 32 inch LED HD-Ready TV |
| Warranty | 1 |
| 3D TV | No |
| Slim TV | No |
| Type | LED |
| Size Diagonal | 32 inch |
| Other Display Features | HyperReal Engine, Digital Clean View, Eco Sensor |
| Local Dimming | No |
| Resolution | 1366x768 pixels |
| Dimensions | 4x465 pixels |
| Colour | Black |
| Stand Colour | Black |
| Weight With Stand | 4.1 kg |
| Video Formats Supported | M4V, MKV, MP4, MPEG, MPEG-1, MPEG-4, WMV |
| Sound Type | 4.0 |
| Audio Formats Supported | HEAAC, M4A, MP2, MP3, MPEG |
| Output Speaker | 10 w |
| Total Speaker Output | 40 w |
| Smart TV | Yes |
| Other Smart Features | Connect Share, Display Mirroring, DLNA, MHL, Screen Casting, SmartShare, SmartView, WiFi Direct |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI Ports | 2 |
| MHL Enabled | Yes |
| USB Supports | Audio, Video, Image |
| USB Ports | 1 |
| RF Input Ports | 1 |
| Touch Controls Present | No |
| Universal Control Present | No |
| Power Saving Mode | Yes |
| Power Consumption Standby | 0.5 w |
| Voltage Requirement | 100 |
![]() UA32N4300AR 32 inch LED HD-Ready TV | ![]() BRAVIA 2 K-55S25 55 inch UHD Smart LED TV | ![]() 50UQ8040PSB 50 Inch UHD Smart LED TV | ![]() 70UT80406LA 70 Inch 4K UHD AI Smart TV | ![]() 55UQ8040PSB 55 Inch UHD Smart LED TV | ![]() 43UQ8040PSB 43 Inch UHD Smart LED TV | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Refresh Rate | NA | 50 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz |
| Screen Resolution | 1366x768 Pixels | 3840 x 2160 Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels | 4K Ultra HD (3,840 x 2,160) Pixels |
| Screen Type | LED | NA | NA | NA | NA | NA |
| Size Diagonal | 32 Inch | 55 Inch | 50 Inch | 70 Inch | 55 Inch | 43 Inch |
| Hdmi Ports | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Usb Supports | Audio, Video, Image | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
Ad






Ad
Ad
Ad
Ad