Ad
+ Add To Compare
Launched Price
₹7,995Overview
Movement
Quartz
Strap Material
Stainless Steel
Water Resistance
100 meters
Gender
Men
Warranty
2 Years
![]() Casio ED377 Edifice Analog Watch - For Men ₹ 7,995 | Fastrack NG38004PP06CJ Tees Analog Watch - For Men ₹ 795 | Fastrack NG1474SM01 Party Analog Watch - For Men ₹ 3,395 | Fastrack NG3124SL02 Bare Basic Analog Watch - For Men ₹ 1,695 | Fastrack 3121SM01 Analog Watch - For Men ₹ 1,750 |
|---|---|---|---|---|
| Analog | Analog | Analog | Analog | Analog |
| Stainless Steel | Silicone | Stainless Steel | Leather | Stainless Steel |
| NA | Standard | Standard | Standard | Standard |
| 2 Years | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
| Model Name | EF-328SG-1AVDF |
| Collection | Edifice |
| Watch Display | Yes |
| Mechanism | Quartz |
| Strap Material | Stainless Steel Strap |
| Bezel Material | Metal |
| Strap Type | Linked |
| Weight | 142 g |
| Height | 49 mm |
| Width | 44.8 mm |
| Depth | 100 |
| Additional Features | 24 Hours Format, Day, Date , Month Display |
| Warranty | Customer needs to visit the Authorized Service Centre, along with TAX Paid Invoice & duly filled warranty card with Serial Number |
| Sales Package | 1 Box, 1 Watch, 1 Warranty Card With Serial Number, 1 Warranty Term Sheet, 1 User Manual |
| Dial size | Black |
Ad
Ad




