Ad





| Brand | Fedula |
| Material | ABS |
| Height | 44 cm |
| Width | 54 cm |
| Depth | 24 cm |
| Weight | 7 kg |
| Total Capacity | 12 l |
| Filter Type | RO membren |
| Membrane Type | 80gpt |
| Purification Stages | 7 |
| Purification Technology (RO/UV/UF) | RO + UF + UV + UV_LED + TDS Control |
| Detachable Storage Tank | Yes |
| Auto Start | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Hot Water Dispenser | No |
| Cold Water Dispenser | No |
| Child Lock | No |
| Overflow Protection | Yes |
| Filtration Capacity | 12 lph |
| Filter Life | 8000 months |
| Power Requirement | 220 |
| Voltage | 24 v |
| Warranty | null year |
| Country Of Origin | India |
Ad
![]() | ![]() Maxx Alkaline B | ![]() Maxx 11013 | ![]() Maxx Alkaline | ![]() Pride Plus | ![]() Ace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Total Capacity | 12 L | 7 L | 7 L | 7 L | 8 L | 8 L |
| Power Requirement | 220 | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 140 - 250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 140-250 V AC, 50-60 Hz | Single Phase 100-250 V AC, 50-60 Hz | NA |
| Purifying Technology | RO + UF + UV + UV_LED + TDS Control | UV + UF + Alkaline | UV + UF | UV + UF + Alkaline | RO + UV + UF + TDS | RO + UV + UF + TDS |
Ad
Ad
Ad