Ad
Key Specs
Capacity
2 Ton
Type
Split
Ad





| AC Type | Split |
| Capacity | 2 ton |
| Inverter Technology | Yes |
| Power Input | 2210 |
| ISEER Rating | 3.61 |
| Cooling Capacity | 7100 |
| Product Title | O General ASGG24LFCD 2 Ton Inverter Split AC Title |
| Brand | O General |
| Power Requirements | AC 220-240V, 50Hz |
| Refrigerant Type | R 410A |
| Color | White |
| Indoor Noise Level | High: 32 dB |
| Timer | On-Timer: Off-Timer: |
| Front Panel Display | Yes |
| Auto Restart | Yes |
| Heat Mode | Yes |
| Sleep Mode | Yes |
| Selectable Swing | Up & Down |
| Auto Air Swing | Present, 2-Way |
| Anti-Bacterial Filter | Yes |
| Remote | Yes |
| Product Warranty | 1 |
![]() O General ASGG24LFCD 2 Ton Inverter Split AC | ![]() FTKG60TV16U 1.8 Ton 5 Star Split AC | ![]() 24VH EZO 2 Ton Inverter Split AC | ![]() 184V SZS 1.5 Ton Inverter Split AC | ![]() JW-Q18WUZA 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC | ![]() FTKF60TV16U 1.8 Ton 5 Star Split AC | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capacity | 2 Ton | 1.8 Ton | 2 Ton | 1.5 Ton | 1.5 Ton | 1.8 Ton |
| Air Conditioner Type | Split | Split | Split | Split | Split | Split |
| Energy Rating | NA | 5 Star | 3 Star | 4 Star | 5 Star | 5 Star |
Ad






Ad
Ad
Ad